Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz - začínám s akvaristikou

Ahoj,
jsem začínající akvarista. Mám 112l akvárium s horním plastovým krytem se dvěma zářivkami. Akvárium funguje tři týdny. Dva týdny bylo bez ryb. Pak byly zakoupeny neonky, tetry, dania pruhovaná a dva krunýřovci. Zatím jsem jednou měnila 1/3 vody. Při výměně jsem do vody přidala přípravek na úpravu vody, jak nám doporučili ve Zverimexu. Během výměny části vody zůstaly všechny ryby normálně v akváriu. Přesto po několika hodinách uhynul jeden krunýřovec. Zajímalo by mě, zda to nemohlo být způsobeno náhlým poklesem teploty vody, kdy po výměně části vody klesla teplota z 24st na 18st. Celsia. Je možné při výměně vody namíchat vodu z vodovodu teplou se studenou?
Další dotaz mám k zebřičkám. Prý rádi plavou v horní části akvária při hladině. Naše zebřičky se pořád drží jen u dna. Jakmile ale zhasnu osvětlení, najednou plavou nahoře u hladiny. Může to být způsobeno příliš silným osvětlením? Děkuji za všechny rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Při výměně vody by jste ji měla nechat alspoň 1 den v pokoji kde máte akvárium.Tím voda získá pokojo…
akvárko 12.01.2015 21:36
akvárko
Po tom třičtvrtě roce už to asi ví. poslední
Kurt 12.01.2015 21:58
Kurt

Při výměně vody by jste ji měla nechat alspoň 1 den v pokoji kde máte akvárium.Tím voda získá pokojovou teplotu a poté to můžete vodu v akváriu vyměnit. Teď k úmrtí já si myslím že s teplotou to nesouvisí. Omlouvám se ale o zebřičkách toho moc nevím.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru