Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mala pěstírna rostlinek

Dobry den, rad bych si udělal malou pěstírnu rostlinek hlavně emerzní ale zároven submerzní (rozměru 80 X 130 CM X VYŠKA), o pěstováni rostlinek již mam dost načteno ikdyž se v tom úplně ještě nevyznám, ale čtu dal tak to je čim dál lepší.
Představoval bych si to jako skřínku na dně by byli tři nízké skleněné vany, v jedné vaně bych chtěl pěstovat submerzně a ve dvou emerzní . Zajímalo by mě hlavně jestli byste něco na skřínce upravily? jaké rostliny byste mi doporučili na začátek nebo kterým bych se měl raději vyhnout? jaka intenzita osvětleni by byla optimální?
[http://akva.poradna.net/file/view/388-mala-pestirn a-jpg]

zobrazení je vyše 30, takže pokiaľ si tému neotvoril 30x, niekto to musel čítať :-)

Pozri si témy o paludáriách, tu alebo na iných weboch. Emerzne sa dajú pestovať rôzne Anubiasy, niektoré Echinodory, Cryptokoryny, Hygrophilly... Ja osobne mám skúsenosť s Hygrophilla corymbosa, že rada vyrastá nad hladinu, tak možno by si mohol skúsiť napr. tú.