Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zarybnění Afrika Malawi

Zdravím přátelé,
chci se zeptat kolik můžu mít ryb v biotopu malawi. Po pročítání netu jsem našel nějaké vzorečky, ale vlatní zkušenosti by byli lepší.
Nádrž: 515 litrů,
ryby:
M.maingano
vše cca 5-7 ks
Astalotapia Latifasciata
Haplochromis ch.44
Pseudotropheus Elongatus
Pseudotropheus Acei Black
Julidochromis Malieri
1ks Gibbiceps+ 1ks ancistrus
Dohromady asi cca 35 ryb.
Je možné ještě nějaký druh dokoupit?

no nevim vetsina z teh ktere si tu uvedl jsou docela agresivni a teritorialni ryby. nektere utoci i na vlastni druh...asi to bude chtit moooc ukrytu a ani tak neni zajisteno ze se ti nevyselektujou az budou dorustat. a kdyby mely teoreticky vsecky prezit a vyrust tak jim tech 500l stacit urco nebude....

Myslím, že 35 ryb na 515 litrů není zase až tak moc, spíš bych ale snížil druhovou rozmanitost a zvětšil počet jedinců jednoho druhu. Ono u tlamovců totiž platí, že malý počet ryb zvyšuje jejich agresivitu.

Ale raději se zeptej tady. Je to stránka věnující se především jen tlamovcům, chodí tam pár odborníků, kteří ti rádi poradí ;-)