Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvé akvárium

Zdravím všechny, poprosím vás o radu s naším už po několikáté vyhynulým akváriem. Založili jsme si ho dle rad a zkušeností. Vymýt, kamínky proprat, vodu nechat odstát. Nedávali jsme však žádné bakterie, či něco na chlor. Koupili jsme neonky, přísavky, parmičky, skalary. asi po 14 dnes začaly rybyčky postupně cca 1 za den hynout. Kytky taky odešly. Zůstaly jen neonky. Dokoupili jsme paví očka a druhý den ráno byly pro změnu mrtvé všechny neonky. pak šly postupně i paví očka. voda na povrchu byla oslizlá a zapáchala, po celou dobu byla i kalná. I po výměně 1/3 vody. Akvárium jsme celé tedy založili znovu. Vše důkladně proprali. Novou vodu nechali odstát a koupili jsme jiné rybičky doporučené do tvrdší vody, ovšem vše se opakovalo, zápach, kal, vyhynutí. prosím poradte už nevíme co s tím. Mockrát dík

Pokud znáte někoho z akváriem, pujčte si od něj "houbu" z filtru a vymačtejte do Vašeho akvária. Nebo do stodvaceti litrového akvária, nebude problém přepravit aspoň polovinu vody z nějakého zaběhlého akvária. Pokud jste někde od Svitav rád Vám s tím pomohu.