Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný byt pro velké akva?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zkušených akvaristů, kteří by mi poradili skrze jednu věc: skoro po 20 letech jsem nucen opustit dům a s partnerkou se přestěhovat do bytu, jenže nechci opustit svého druhého miláčka a tím je akvárium o rozměrech 240x70x60cm (1 008 litrů).

Dříve než kontaktuji nějaké odborníky jsem se vás chtěl zeptat, zda vůbec existuje nějaká šance najít vhodný byt pro takovou nádrž.?. Případně nějaké typy pro vhodný typ bytu, pro rozložení nosnosti atd.

Předem děkuji, Jirka

Paneláková železobetonová zeď/příčka a podlahy mají nosnost 2000Kg/m2. Pro jistotu bych to ukotvil ještě do zdi a vůbec bych se nebál. A pokud to bude panelák odlévaný tak je nosnost ještě větší, ale cokoliv do toho vrtat je očistec.