Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beta bojovnice- páření

Dobrý den,
Chtěli bychom se zeptat: Již máme v akváriu udělané hnízdo. Samec samičku od hnízda odhání, ale nevíme jak poznat, že se spářili. Když vezmeme lupu vidíme v bublinkách malé tmavé bublinky :-D . Nevíme zda-li je to odlesk z ostatních bublinek nebo zárodek. Samec se o hnízdo stále stará. Prosíme o radu co nejrychleji. Děkujeme

Pred neresom býva samička v brušku plná, po nerese je chudšia. Pokiaľ je tak, a samec ju iba odháňa (nepredvádza sa jej napínaním plutiev), je vysoko pravdepodobné že už sa vytreli.

Vývin ikier je pri teplote 26 - 28 °C dosť rýchly, na tretí deň by mali byť zospodu hniezda viditeľné tmavé čiarky - to je vyliahnutý poter, ešte bude pár dní tráviť žĺtok a potom sa rozpláve.

Dobrý den děkuji za radu. sameček se před samičkou předvádí, ale samička je buď na hladině nebo na dně akvária je to v pořádku ? Nebo máme změnit samičku ?
A pokud má samec postavené hnízdo a máme tam jednu samičku sním mohu přidat ještě další 2 ?

nič nepíšete o veľkosti akvária, ako je zariadené... odpovedal som s predstavou, že sa jedná o vytieračku :-)

Samička, aby bola ochotná k výteru, musí mať zrelé ikry, musí byť dobre živená. Vtedy je ochotná sa trieť, niekedy sa dokonca samcovi vnucuje. Keď nemá zrelé ikry, musí sa pred samcom skrývať, resp. dáva mu najavo, že nie je pripravená. V malom priestore akvária pod cca 20-30 l to môže byť problém, keď vzniknú medzi samcom a samicou rozbroje - buď je samica terorizovaná, alebo sa pobijú (riziko zranení)

pokiaľ nenapíšete podrobnosti, ťažko radiť

samička má dole u análního otvoru bílou tečku možná jikru . nevím mohu vám sem zaslat foto.
Sameček na ní neutočí jen se předvádí . někdy jí odežene.
Samička postavá v rohu na hladině nebo dole u dna .
Přemyšlel jsem zda by jsem přidal další samičky . a kdyby se vytřela jedna znich odstranil bych je s akvária pokud je to možné.
Zda chcete zašlu foto samičky .

Tá "ikra" na brušku samice je "kladielko" (urogenitálna papila). Nové samičky nepridávajte. Párik kŕmte výživnou potravou, úspech by sa mal dostaviť. Filter by som vypol, pokiaľ čerí hladinu. Dôležité je krycie sklo na akváriu (vetranie na štrbinu), aby bol vzduch nad hladinou vlhký a rovnako teplý ako voda.