Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybičky blednou a pak umírají

Dobrý den, mezi akvaristy se řadím už nějakou dobu ale to co se mi děje teď se mi ještě nestalo. Chovám převážně paví očka a mám tam jeden pár čističů. Posledních pár dní mám velký úhyn a nevím proč, voda je optimální, filtrace jede, světlo jak má být, vodu jsem už měnila. Problém je že zbarvení rybiček jako kdyby vybledne, některým se jako kdyby i potrhají ploutvičky, některé zase těsně před úhynem se jako kdyby kmitají a hrbí se, vypadají jako kdyby neunesly své tělo a pak dochází k úhynu. Mrtvé ihned likviduji. Prosím o radu co s tím. Děkuji mockrát.

Filtrace se nečistí tak často!!, žijí tam právě ty prospěšné bakterie, které pomáhají udržovat zdravé prostředí v akváriu. Filtr se čistí jen když se zpomalí průtok a jestli se to děje tak často, je to špatně.
Část vody bych měnila teď klidně obden a filtr nechte běžet.
Stejně by to chtělo víc informací - velikost akvária, jaká je tam filtrace, počet ryb, živé rostliny..