Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plave mi ryba břichem nahoru

plave mi ryba břichem nahoru a ještě dýchá snaží se plavat ale nejde ji to je na hladině a nevím jak jí pomoc.. co mám dělat děkuju:)
Změna předmětu, původně: prosím rychle pomocte
Změna kategorie, původně: Začínáme (karel)

Předmět Autor Datum
a když se podívám z blízka tak se jí rozpadli ploutve uplně, že má nevím jak to popsat roztrouštěnou…
terezicas 10.07.2014 21:18
terezicas
Obávám se, že jí už není pomoci. Můžeš zkusit vyměnit 1/3 vody, nekrmit, přidat ESHA 2000 nebo nějak…
HanaB 10.07.2014 21:47
HanaB
paví očko
terezicas 10.07.2014 22:43
terezicas
Jak často odkaluješ dno? Jaký máš v akva PH, teplotu, nepřekrmuješ nebo nemáš přerybněno? Paví oka j…
HanaB 11.07.2014 08:34
HanaB
No pokud už ryba plave břichem vzhůru, už je to trošku pozdě...bez popisu podmínek v akváriu, objemu… poslední
Réza 12.07.2014 02:33
Réza

Obávám se, že jí už není pomoci. Můžeš zkusit vyměnit 1/3 vody, nekrmit, přidat ESHA 2000 nebo nějaký jiný prostředek proti bakteriálnímu rozpadu ploutví a plísním. Ale pravděpodobně je už pozdě a ryba uhyne. Nepíšeš ani o jakou rybu se jedná, ani parametry akvária... to je pak těžké.

Jak často odkaluješ dno? Jaký máš v akva PH, teplotu, nepřekrmuješ nebo nemáš přerybněno? Paví oka jsou na bakteriální rozpad citlivé, u těch mých nastane většinou, když nestihnu včas odkalit a nebo když mi klesne na delší dobu teplota pod 26 stupňů (když se mi rozbilo topítko)

No pokud už ryba plave břichem vzhůru, už je to trošku pozdě...bez popisu podmínek v akváriu, objemu atd., můžeme tak akorát věštit z křišťálové koule. U živorodek ale není v dnešní době úhyn moc ojedinělý. Většina ryb, které se prodávají v pet schopech, akvaristikách apod., jsou import z velkochovů ve Vietnamu a kvalita a životnost ryb tomu odpovídá. Specielně živorodky mají po importu velmi vysokou úmrtnost. Dnešní paví očko už zdaleka není ta nesmrtelná rybička, kterou jsme jako děti chovaly ve flaškách od okurek a před barákem je s kámošema měnily, jako pokémony.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru