Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaplísnění po odkalování a částečné výměně vody

Dobrý den,

prosím o radu zkušené akvaristy - co dělám špatně? Vždycky když odkalím a vyměním 1/3 vody v akva, tak se přes noc na ploutvých pavích oček objeví plíseň. Sice do dalšího dne zase zmizí, ale já si říkám, že by to tak být nemělo. Vodu nechávám odstát 24 hodin, má pokojovou teplotu, odkaluji 1 x za 10 dnů, filtr peru 1x za měsíc ve odčerpané vodě z akva, po částečné výměně vody přidávám biofiltr od dajany. Tak nevím, kde je zakopaný pes... Díky za rady

O aký objem menenej vody ide ? Aký je teplotný rozdiel medzi novou vodou a tou v akváriu /je vyhrievané/ ? Dávate vodu z verejnej siete, studenú ?

Skúsil by som nechávať vodu dlhšie odstáť, aspoň 2 dni, prípadne ešte do nej pridávať prípravok typu "aquasafe" (neviem presne čo všetko sa predáva - odstraňuje chlór z čerstvej vody, viaže nejaké kovy a podporuje tvorbu kožného slizu u rýb).

akva je veliké 25 litrů, něco zaberou kamínky, měním tak max. 5 litrů. Vodu beru z vodovodu. Akva vyhřívam na 26 - 27 stupňů, po výměně klesne voda o 1-2 stupně dolů, poměrně rychle se zase nahřeje zpět. Zkoušela jsem měřit PH - voda z vodovodu má 7,4, voda v akva těsně před výměou má PH 7,0. Podle tabulek, co jsem našla na netu, by obojí mělo výt ok. Tak nevím... Zkusím nechávat déle odstát vodu...