Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Axolotl - řasy

Dobrý den - dostala jsem axolotla darováním ( vnucením- od kolegy- že ho dostal jako nevhodný dárek)
Chtěla jsem se zeptat- zda je možné dáti do akvária řasy? normální zelené řasy. A zda ho mohu krmil červy (moučnými) jako plnohodnotnou potravu. Děkuji za odpovědi :)

To je- doplním, že až se dostanu do zverimexu - poradím se o normální vodní rostliny :). Vím,že se prý nemají moc dávat nahoru, aby měl možnost se nadechovat.. Ryby- snad stačí neonky atd- ,,vyšlechtěné" ryby. A hmyz- můžu jakýkoliv? - když chytnu mouchu, mravence?- nebo jedině ze zverimexu- nítěnky, háďátka.. Koukala jsem se na net a četla :) ale vždy- můžete podávat hmyz ( jaký to, už nepsali) --

Plovoucí rostlinky jsou naopak dobré, vrhají stín, axíci nemají rádi moc světla. A v nadechování jim nepřekáží.
Hmyz - u nás jsou oblíbené třeba masařky, někdo krmí cvrčky, dá se zkusit cokoliv co se jim vejde do tlamy. Mravence spíš ne, jsou moc drobní a myslím, že ne moc chutní :-)
Nitěnky se obojživelníkům nedoporučují, můžou na ně přenášet parazity. A je to stejně moc drobné krmení, patentky atd., to je tak pro mláďata.
U nás nejvíc střídám ryby a žížaly, občas přidám nějaký ten hmyz.