Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu-spěchá

Ahoj, prosím o radu. Naše mečovka včera zalezla do díry v kořenu a nemohla ven. Nakonec jsem jí musela pomoct. Vypadala dobře, i když měla trochu odřený bok. Dnes ale má v ráně nějaké "chlupy", možná plíseň. Můžu jí nějak pomoct, dostane se z toho sama? Díky za rady, jsem začátečník.

Pokud jsou ryby nějak oslabené, nebo máte podezření na plísňové onemocnění apod., dá se to někdy "zahnat" i po domácku tak, že se přitopí tak na 30°C, voda se osolí (na 100l vody bych dala tak dvě lžíce - rozpustit v hrnku s trochou vody a vlít do akvárka) a hodně se vzduchuje...druhý den výměna poloviny vody a může se přisolení opakovat.