Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hnědnuti a řasy

Dobry den,
Založil jsem si akvárium, něco procetl a dodržoval postup.
Po cca 20 dnech mi začal hnědnout stěrk i rostlinky a zdá se, ze je něco špatně.
Svitím 12-14 hodin denně 2 zarivkama 2x 20 w... Akvárium má 120 litru.
Fíltr jede 24/7 - fluval u3...jeste par dni zpátky bylo vše v pořádku.
Nemohl by mi tedy někdo prosím poradit?

Předem děkuji za odpověď.

Mohu zaslat i foto

Nevím jaký druh řasy máte ale když jsem s tím měla problém já, tedy jen s řasou, štěrk byl v pořádku tak jsme méně svítila a po čase řasa sama odešla :-) Svítila jsem zhruba 8 h denně. Jinak jsou k dostání i přípravky proti řasám, s těmi tedy zkušenosti nemám, nejsem zastánce chemie do akvárií s vyjímkou hnojiv :-D