Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rak mramorový vs. ostatní. Prosím o radu.

Zdravím vás!

Chtěl jsem se zeptat na otázku ohledně chovu raka mramorového, s ostatními živočichy.
Takže můžou se chovat raci mramoroví společně s malými akvarijními krevetkami?
A ještě jsem četl, že rak by měl sníst jen nemocné rybičky. Je to pravda? Chtěl bych totiž do akvária koupit spíše malinké druhy rybiček, tak se obávám, že by raci nebrali ohled jestli jsou malinké rybky nemocné. Myslíte, že je nesní?

Předem děkuji za odpovědi a za rady. :)

Mám v akvárku ( 100 litrů )několik raků všech velikostí, neboť se mi stále množí.
Nikdy však žádnou rybu nechytili. Dokonce, k mému překvapení, nelikvidují ani
větší šneky. Zdravá ryba jim bez problémů uteče. Jediný problém je to, že likvidují
rostliny a přehrabávají dno akvárka - a pak také to, že se velmi snadno množí a nikdo
je nechce, takže nevím, co s nimi. Nemohu přece jen tak vyhodit živého tvora...