Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umírají "zdravé" rybky

Dobrý den, prosím o radu. Situace je taková, že nám v akváriu umírají na pohled zdravé rybky. Umřeli nám 2 neonky, 2 mečovky, 3 kominíci a 2 paví očka. Rybky se ještě den před smrtí chovaly a vypadaly zdravě, byly čilé, normálně jedly. V akvárku máme na dně štěrk, jednu jeskyni, 2 umělé kvítka a jednu živou rostlinu. akvárium má asi 50l, máme v něm topítko a filtr(bublifuk) na cca 60l. Kdo by věděl co se děje a poradil? Byli bychom za rady vděční. Předem děkujeme.

Já osobně bych si pořídila pouze odkalovač a odkalovala tak 1-2 do měsíce 1/4 vody. Písek bych neprala vůbec a nasadila živé rostliny místo umělých, které vypadají příšerně. Tak malé rybky tolik akvárium neznečistí, pokud máte filtr tak, jak píšete. Zbytečně pozabíjíte bakterie, které jsou prospěšné pro život ryb. Není to vysoká investice, já první rok použivala odkalovač, který stála cca 70,- a akvarijní rostliny se kolem 50,- pohybují také. Přeji hodně štěstí :-)