Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rybkama Gold Molly

Ahoj, mám čerstvě založené akvárium (110l), 3 týdny rostliny a týden nové rybky. Osazenstvo: 5 Gold Molly, 4 Black Molly, 5 Dánií dlouhoploutvých , 2 Skláry, 4 Pancéřníčci. Včera jsem zjistila že mám mírně mléčnou vodu, dočetla jsem se že jde o nálevníka - takže nekrmím a nesvítím. Při kontrole akvária jsem ale zjistila že rybky Gold Molly mají některé černé oči jedna dokonce jedno bílé a druhé černé a navíc má velké břicho. Nevím jestli je to fyziologie nebo patologie, nikde jsem se nedočetla jak to mají mít. Nevíte z čeho by to mohlo být? Díky moc za odpověď :-)

Pokud jste používali hnojiva určené pro akvarijní rostliny a dodrželi dávkování, které je uvedené na obalu, tak by nikdy neměl nastat problém.

To samozřejmě platí u již zaběhlého akvária, se zakořeněnými rostlinami. Ale použití hnojiva do čerstvě založeného akvária, kde ještě rostliny nemohly dostatečně zakořenit, si o zákal vyloženě koledovalo...