Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skaláry amazonské

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit. Mám 120l akvárium a v něm neonky, tetry krvavé a císařské a čtyři skaláry. Všechny rybičky jsem si pořídila jěště malé a do nedávna celé akvárium krásně fungovalo. Skaláry, ale dospěly a jsou příšerně agresivní. Momentálně mám dva páry. Už třikrát se pokoušely vytřít, ale pokaždé vše sami snědly. Poslední dobou, ale skaláry brutálně útočí na ostatní rybičky, okousávají jim ploutve a tři už mi doslova ubily. Nevím, co udělat aby v akváriu mohly zůstat a trochu se zklidnily. Bude to někdy lepší? Proč jsou najednou tak agresivní?Měla bych jim pořídit jinou nádrž? Předem děkuji za radu, jsem ještě začátečník.
Hanka

Dobrý den,
Skalára amazonská je opravdu hodně agresivní druh, menši druhy ryb požírá, nebo na ně útočí. Ty jikry snědli nespíš kvůli tomu že byli vadné. Někde jsem četl že když skalára požírá jikry, tak to není tím že jsou špatnými rodiči, ale kvůli tomu že ty jikry jsou plesnivé. Rozhodně bych jim koupil nové akvárium o rozměrech 100x50x60 a dal bych tam 6 skalár amazonských, 1 pár Ancistrus. sp a 6 pancéřovníků. Je to z knihy "Vaše akvárium" od Ulricha Schliwena. Snad vám to vyjde.

skaláry ako ostatne všetky ostriežovité/cichlidovité považujú všetko drobné a pohyblivé za potencionálnu potravu bez ohladu na poradie vypustenia do akvária,pri dobrom a kvalitnom krmení dajú prednosť tomu,na ulovenie čoho vynaložia menšiu námahu...rovnako ako líšku neprerobíš na čistokrvného vegetariána a z labute neurobíš excelenthého likvidátora myší nejakým postupom najprv zelenina,potom líška.....