Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škrábanec

Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Čistila jsem své akvárium magnetickou stěrkou, ale nevšimla jsem se, že na ni bylo pár zrnek písku. Přes celé přední sklo akvária se mi objevil obrovský škrábanec. Myslím, že nijak neohrozí akvárium, ale vypadá ošklivě. Neznáte někdo prosím nějaký způsob, jak by se škrábanec dal zbrousit a nebo aby nebyl tolik vidět? Předem děkuji Lena

Škrábance na čelním skle jsou vždycky problém. Odstranit samozřejmě jdou, ale je to pracný, a hodně zdlouhavý proces. Existují na to speciální brusné pasty, akvárium je nutné vypustit, pastu nanést na brusný kotouč do vrtačky, a leštit, splachovat, leštit, splachovat, leštit..... a znovu leštit... dokud nebude výsledek alespoň trochu přijatelný (jde samozřejmě o hloubku škrábance)
Jednodužší by asi bylo celé akvárium otočit, a použít jako čelní stěnu nynější záda.
A hlavně - pro příště si při čištění řas dát sakra pozor, písek a sklo nejdou moc dohromady! ;-)
"Pryč se škrábanci na skle"