Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryby, ketré mohou žít s bettou

Zdravím,

Mám 18ti litrové akvárium a je tam betta bojovnice samec. V akvaristice mi řekli, že se snesou s pavími očky, tak jsem si koupil samici a samečka (paví očka), pozoral jsem celý den jak se chovají a vše bylo v pořádku, jenže přes noc mi betta úplně ožrala ploutve u samečka, který následně umřel. Nevíte jak to udělat aby betta neůtočila?

Děkuji za odpověď

Já mám betty bojovnice už po několikáté. Bylo mi řečeno, že se nesnesou s jinými rybami, což jsem posléze i sám zjistil... Často jim ožírají ploutve, ale potom jsem dostal tip, že je vhodné do akvária k samci přidat jednu až dvě samice. Udělal jsem tak a samice zůstali netknuté.