Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První akvárium

Zdravím,

rozhodl jsem se pořídit si první větší akvárium. Doteď jsem měl pouze deseti litrové se třemi bettami bojovnicemi (samec + dvě samice), kde nebyla potřeba žádná výbava (jak mi bylo řečeno) jako filtr, topítka, zářivky atd.

Ale teď budu kupoval cca 50 litrové akvárium s méně náročnými druhy rybiček. Jen tedy nevím jaká zařízení musím dokoupit do výbavy akvária, aby rybičky měli příznivé podmínky.

Jaký filtr (vnitřní, vnější, závěsný...) jestli a jaké topítko, zda je potřeba zářivka, odkalovač atd.

Zároveň bych rád věděl, které nenáročné druhy rybiček by byly vhodné přidat k neonkám (červeným, modrým i černým, když nechci paví očka. Pak také jestli je dobré mít v akváriu plže.

Děkuji za každou radu.

no tak jak mi bylo řečeno, když se akvárium umístí do teplého pokoje, na slunce, bude se měnit voda každý týden tak prý vydrží a bude to stačit. Divil jsem se, ale když mi rybičky vydrželi tak proč bych tomu neměl věřit???