Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojovnice neplave, je nemocá?

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Před dvěma dny jsem dostala nové akvárium a jednu bojovnici. Akvárium má 54l, filtr se vzduchováním a teploměr, který mám nastavený na 26 stupňů. V úterý jsem založila akvárium a dala tam bojovnici, vše je nové, vím že by se mělo akvárium i nový filtr nejprve zaběhnout, ale musela jsem rybičku umístit. Nejprve plavala, najedla se, prozkoumávala úkryty. Druhý den ráno byla shovaná za filtrem u hladiny, ale nepřikládali jsme tomu váhu. Během dne jsme přikoupili dva krunýřovce a dali je do akvária, beta se přemístila do jiného rohu k rostlince a od té doby se nepohnula, davam ji krmení ale nezere. Dnes je to uz druhy den co se drží u hladiny, tlamicku směrem nahoru a nehybe se a nezere. (živá je! - kdyby to někoho napadlo)
Nevíte někdo co jí může být?
Děkuji moc za všechny rady.

Akvárium a jeho zařízení se zdá být z popisu OK. Sice by se mělo od založení akvárka alespoň týden počkat, než se přidají ryby, nemyslím si ale, že by to zapříčinilo nějaký výrazný problém. Ten vidím spíš v tom, v jakém stavu jsou betty, které jsou v dostání v různých pet-centrech a zverimexech. Drtivá většina bojovnic jsou import z Vietnamu, po dlouhém transportu, často ve špatné zdravotní kondici a co si budeme povídat...následně v té prodejně se nemají o moc lépe. Je to jednoduše spotřební zboží, jeden můj známý by to nazval "obchodem se smrtí". Je proto hodně důležité v obchodě pečlivě vybírat. Je možné, že ta vaše betta špatně rozdýchává to nové nezaběhnuté prostředí nebo je možné, že byla špatná už při koupi...těžko říct v tomto případě, dneska sehnat kvalitní pěknou zdravou bojovnici je docela výkon. Proto doporučuju připlatit si za bettu u nějakého akvaristy, co betty odchovává.