Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem beta rady a pece o ni prosim

dobry.den dnes jsem si koupila 2samicky a 1samce bety bojovnice. syn me ukecal ale jelikoz neverim moc pani prodavacce tak se chci zeptat jestli opravdu nepotrebuji vzduchovani? mam 20l akvarko to je taky vel. v poradku? jak se cisti dno aby to nezustavalo pod kaminkama ten binec poradne to vycistila vse a pritom si nevyrejpala vsechny kytky pracne zasypany uz tak malo drzi a pri dolivani vody pri vymene zas vyplavou. mam zkusenoat s pavima ockama ale s betou ne. ma nejake jine pozadavky? treba teplotu vody prea zimu nemam vic jak 21 ve vode. dekuji

Dobrý den, já mám Bety už dlouho a jsou opravdu mnohem méně náročné než ostatní rybky, ve Vašem případě paví očka. provzdušnění opravdu většinou nepotřebují, ale je lepší mít filtřík (aspoň malý, kvůli dusitanům a amoniaku). Velikost akvária u tohoto druhu není až tak důležitá. Z mého letitého pozorování mají raději příšeří, ale světlo je důležité pro rostlinky (pokud máte živé). Teplota vody by měla být cca 24 - 26 stupnů, na to se dá dokoupit akvarijní topítko (http://www.vyprodeje24.cz/topeni/129933-akvarijni- topitko-thermo-plus-25w-diversa.html). Dále jako krmivo doporučuji Tetra Betta (http://alfazoo.cz/index.php?product=28548&gclid=CP DJrdmGlMICFagSwwods20AyQ). Hlavně si je užívejte, jsou nádherné, někdy dám před akvárko zrcátko a bavím se (samci přirozeně o samice bojují a naparují se, tím i posilují ploutve, jelikož v akváriu může být jen jeden samec, je zrcátko dobrý prostředek k posílení ploutví, chyba ale je nainstalovat zrcátko do akvária, samec se v době námluv může předvádět do úplného vyčerpání a může zahynout). Doufám, že jsem s něčím pomohla, s pozdravem Ema.