Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryby v založeném akváriu.

Ahoj prosím potřebuji radu mám od 28.11 napuštěné akvárium(cca280l).3.12 jsem přidal 2 ryby na zkoušku (Tlamovce).Zajímá mě kdy poznám že je něco špatně v akváriu ?Jinak akvárium je dělané v Biotopu Malawi (ph 8 teplota 28 ostatní jsem neměřil).Předem děkuji.

keď sa ryby začnú chovať absolutne odlišne ako normálne,ryby,ktoré sa obvykle zdržujú u dna začnú plávať alebo postávať pri hladine,ryby začnú mať stiahnuté plutvy,začnú sa otierať o kamene,dekorácie,majú nezvyklo bledé alebo velmi tmavé zafarbenie oproti normálu,začnú mať rôzne flaky,začnú mať kývavé pohyby do strán hlavne prednou časťou tela ,živo pohyblivé ryby naraz začnú "postávať" dlhé hodiny na mieste alebo sa tiež začnú zhromažďovať niekde v kúte akvária alebo pri hladine,začnú zrýchlene dýchať,prestanú javiť záujem o potravu a jedna o druhú a podobne,každá pomerne výrazná náhla zmena chovania môže znamenať nejaký problém či už kvôli začínajúcej alebo prepuknutej chorobe alebo kvôli nejakému biologickému znečisteniu vody...