Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pošel mi axolotl - kde se stala chyba?

Ahoj,
cca tři roky mám doma dva axolotly, dnes když jsem přišla z práce domů jeden byl mrtvý.
Měl jakoby potrhanou kůži, ocas vypadal jakoby škráblý a trochu od krve, a celý axolotl už začínal být takový olezlý.
Můžete mi někdo poradit, zda jsem někde udělala chybu nebo jaká mohla být příčina?

Včera večer byl ještě v pořádku, nevykazoval ani předtím žádné známky nemoci, apatyčnosti apod. Žádné jiné zvíře se k němu také nemohlo dostat. Druhý axolotl je naprosto v pořádku a také bez jakýchkoli známek potíží. Akvárko mají 75l, mají optimální teplotu, filtr, vzduchování a krmení používám stejné krmení (krevety) už tři roky a nikdy nebyl problém.
Mohl ho zabít druhý axolotl? Nebo to mohla být nějaká choroba? Prosím poraďte, čím to mohlo být...

Děkuji

Alena

Děkuji za radu...
ano sušené. Bohužel jsem myslela, že jsou pro ně krevety velmi dobré.
Když byli malí, krmila jsem je nítěnkama a patentkama, pak už mi připadalo že je to pro ně málo a přešla jsem na krevety.
Můžete mi doporučit, jak tedy napravit jídelníček?

A opravdu mohl být v takovémto stavu kvůli krmivu? Spíš mi připadá jak kdyby ho zabil ten druhý axolotl, i když nevím, jestli to je možné.

Ok díky moc, nové druhy potravy budu do jídelníčku zařazovat pozvolna...někde jsem také četla,že se mohou krmit i masem...je to pravda?

Jinak oba axolotli byli stejně velcí a celé tři roky jsem je měla spolu a nikdy na sebe neútočili.

Myslíte, že pokud bych si pořizovala nového, můžu ho dát k tomuhle staršímu? Je už dost velký, asi jako ten váš na fotce, tak bych nerada, aby mi nějakého menšího axolotla sežral...
A ještě jeden dotaz...vadí když bych měla jen jednoho axolotla v akvárku, nebo by měli být alespoň dva? A také jsem se chtěla zeptat, zda mohou být v jednom akvárku např. s drápatkou vodní...

Moc děkuji za Vaše odpovědi.

Masem jenom rybím. Chce to krmit co nejvíc přirozenou stravou, kuře si axolotl v jezeře těžko uloví :-)

Axolotl může být sám, nevadí mu to a když přidávat druhého, tak jedině přibližně stejné velikosti. Drápatku ne, je dravější, obtěžovali by se navzájem, není dobré míchat druhy. 75l není moc velké akvárko, už bych nic nepřidávala.