Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nové akvárium-úhyn ryb

Dobrý den,
před 14 dny jsem koupila synovi nové akvárium. Jelikož v tom nejsem zběhlá, objednala jsem si ho přímo u chovatele a prodejce rybiček. Chtěla jsem kompletně vybavené akvárium se vším všudy, aby nám něco nechybělo. Dostala jsem akvárium 50x35x30 s kamínky na dně, s rostlinkami, s filtrací a pytlík s rybičkami (cca 30 ks neonky a tetry). Topítko a světlo prý není potřeba, pokud máme pokojovou teplotu a dost světla. Kryty mi dodal až po týdnu. Nicméně jsem koupila LED žárovku do stolní lampy a svítím. Měla jsem doplnit akvárko do plna a pak dát rybičky. Po 2 dnech jsem přikoupila 2 anscitrusy, 2 skaláry a 2 rostlinky. Potom začaly rybky umírat(dost rychle) a dnes tam máme jen 1 anscitruse. Na rybkách se objevily malinkaté bílé tečky, které ale ty první co umřely ještě neměly. Potřebovala bych radu, zda mám akvárko kompletně vypustit, vyčistit a založit znovu nebo jestli stačí vyčistit a vypustit jen 1/2 vody. Nechala bych ho teď jen s tou naší jednou rybkou a pak bych koupila nějaké rybičky. Chtěla bych fungující akvárium a nechci udělat chybu.
Děkuji Vám mockrát za radu.

Dobrý den,
tak se nám na podruhé vše podařilo. Prostudovala jsem všechny odkazy, které jste mi tady dali. A nové rybky jsem kupovala později, nejdříve jsme tam měla jen rostliny.
Teď se nám ovšem objevil jiný problém, na rostlinách, hlavně tedy na okrajích listů se objevily tmavé chloupky - nejspíš nějaká řasa. Můžete mi prosím poradit co s tím dělat?
Děkuji mnohokrát

Tak vám přeji hodně akvarijních úspěchů a tady je rada
Velmi známým druhem (přitom nejméně obtížným) je přisedlá tenká vláknitá řasa vytvářející na povrchu listů a předmětů v akváriu velmi jemné trávníky s délkou "zelených chloupků" jen několik málo milimetrů. Její porosty mohou být i ozdobné, pustíme-li do takto porostlého akvária plže-okružáky, pustí se s chutí do řasy a doslova za nimi zůstávají vyžrané cestičky jako po zahradní sekačce. Rády ji otrhávají přizpůsobemými tlamkami živorodky i jiné ryby a obvykle se touto řasou dá snadno "bojovat" biologickou cestou - pomocí již zmíněných plžů a dalších živočichů v akváriu. Nepovažuji tuto řasu za obtížný druh - může být užitečná poskytováním doplňkové potravní složky rybám v akváriu. Ze skla ji snadno odstraní žiletka ve vhodném držáku, o seříznuté zbytky se obvykle postarají ryby.