Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je nutné topítko?

Ahoj, na Vánoce jsem dostala akvárium 50*25*30(36l). Existují nějaké běžně dostupné druhy rybek, které nemusí mít topítko? Pokud ne, tak samozřejmě dokoupím, ale chci aspoň vědět, jestli nějaké takové jsou ;).
Za jak dlouho zjistím, že filtr funguje? Voda sice přes něj proudí, ale ve vodě jsou malinké částečky(máme tam jen písek a umělou kytku). Kdy asi zmizí?

Děkuji
Ben

Akú máš doma teplotu ? pokiaľ neklesá pod 20°C, napr. endlerky. Poklesy mierne pod 20°C znesie napr. živorodka trpasličia (Heterandria formosa), ale tá je trochu zriedkavejšia.

Druhov akva rýb, čo znesú teploty okolo 15-20°C (a teda v bežnej domácnosti nemusí mať akvárium topítko) je spústa, ale väčšina z nich sa do 30 l akvária nehodí.

Aký filter je v akváriu ? nespôsobuje prílišný prúd vody ? v silnom prúde vody sa nedarí väčšine rastlín ani rýb

23°C je v pohode pre väčšinu rýb, aspoň v zimnom období, cez leto predpokladám bude vyššia. Z rastlín môžte skúsiť napr. menšie Anubiasy, rastú síce pomaly, ale takmer vždy sa uchytia.
Odporúčam tie endlerky, sú malé, nenáročné, samčeky pestro sfarbené, a nemajú príliš veľa mláďat... . Ak by ich počet po čase začal prevyšovať kapacitu akvária, dajú sa predať/vymeniť/darovať.