Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Panceřníček Skvrnitý

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám párek panceřničku skvrnitých. A cca jednou za 14 dní když ráno rozsvítím akváriu tak samička má na bocích krev.Nevíte jestli je to důsledek rozmnožovaní ? a nebo mi někdo samičku trhá mám v akvárium skaláry,neonky a ancistrusy děkuji za radu :)

kedysi som paleatusy choval a aj sa mi treli... nikdy som si nevšimol zranenia pri trení. Oni sa neresia tak, že k pysku samičky ochotnej k treniu sa samec postaví bokom a papuľku jej zachytí prsnou plutvou - vytvoria tak polohu v tvare T a samička nasáva samcove spermie (aspoň tak tvrdí literatúra), skrz krátke črevo prechádzajú k brušným plutvám, do ktorých samička uchytí 1-3 ikry a tie potom lepí na podklad (u mňa najčastejšie kládli na čelné sklo akvária blízko hladiny)

zo spomínaných rýb by som upodozrieval najskôr Ancistrusy... dokážu byť popudliví a za pyskami po stranách hlavy majú tŕne, ktoré pri rozčúlení vystrkujú ... pri útoku Ancistrusy niekedy útočia bokom tela, takže neohrabanú rybu môžu zasiahnuť tými tŕňmi, alebo tvrdým lúčom prsnej plutvy