Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neonky nejí

Ahoj, včera jsem v akva 37l měla 4 neonky, nejedly ani jedna, řekla jsem si tedy, že nějaké dokoupím, dnes mám tedy 8 neonek. Jak je možné, že stále nejí? Ani vločkovanou, ani granulovanou potravu. Ať mi neumřou hlady :(

Děkuji

Rybky dokážou bez potravy žít opravdu dlouho. Dokonce, když jedete na týdenní dovolenou a máte zkušenosti s tím, že je Vám mamka nebude schopná nakrmit s rozumem, je lepší je nekrmit vůbec.
S těma rybkama do nové nádrže jste ale udělala velikou chybu, jak už bylo zmíněno, začněte ihned studovat na rybicky.net. Jestli rybky nemůžete vrátit, budete si muset nejspíše pomoci "nastřelovacími" nitrifikačnímí bateriemi jako je Sera Nitrivec (což je bohužel chemie, ale nutná chemie - ve vašem případě). V akváriu startuje proces nitrifikace, který započíná stoupáním toxických látek ve vodě jako je Amoniak -> Dusitany -> nakonec se Dusitany přemění na Dusičnany, které jsou již nutné pro správnou vyživovací schopnost rostlin.

Přečtěte si prosím Vás tenhle článek, v případě se na rybicky.net poraďte s někým v diskuzi nebo přes PM, jsou velice ochotní.

http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_ chyby_zacatecniku.htm