Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kalna voda

Dobry den mam problém s kalnou vodou v 45litrovom akvariu nedavno som si ho založim (pred 3 dnami) urobil som všetko premil som štrk všetko preplachol nonstop zapati filter použil som aj pripravok na upravu vody a nič nepomaha ja som si ho napustil a dal som tam jednu zavojnatku a na druhy den rano bola kalna tak som vymenil vodu a zavojnatku som tam nedal a večer znova kalna ak viete poradit budem rad

Tak podle toho co píšete jste studoval možná tak okrajově :-) Syndromem nového akvária může být tkz. mléčný zákal :-)

Zákal

Používáte chemické úpravy vody, které by se měli používat maximálně při nemocích nebo akutním stavu. Dokonce jste ani nenechal správně zaběhnout filtr a dno - ani nevíme, zdali tam máte nějaké rostlinky.

http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_ chyby_zacatecniku.htm

Ten zakal je uplne ormalny, sposobuju ho nalevniky, ktore sa v novej vode zacnu mnozit geometrickym radom. Takze vymena vody a preplachnutie strku to vsetko pekne vrati do bodu nula. Takze nic nemenit, nepremyvat, akurat nechat pusteny filter, ono sa to do par dni ukludni a zakal zmyzne.