Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem znášnanlivé rybky s bojovnicou v guľatom akváriu

Ahojte, chcela by som sa opýtať.. včera som dostala bojovnicu (asi samček) a mám ho v guľatom akváriu. Keď som sa pýtala či to nevadí povedali mi že to sú fámy a že tam môže byť. Tak som jej kúpila kamienky a chcela som aj rastlinku ale predavač mi povedal že ju netreba.. Čo myslíte? a ešte sa chcem opýtať aké rybky môžem dokúpiť aby sa znášali a mohli byť v guľatom akváriu? :-/ Ďakujem

Tak za prvé - až příště uvidíte toho prodavače, tak ho pošlete do zádele.

Pro mě za mě si tu rybku klidně mějte v kulatém akvárku.

Nezapomínejte však, že bojovnice je ryba teplomilná, což znamená teplotu od 25° do cca 28° C, při nemocích je možno vytáhnout teplotu až na cca 32° C. Jak této teploty chcete docílit bez topítka nevím a už vůbec nevím, jak tam topítko zabudujete, ale třeba jste teplomilná - teplota ve vodě rybky se bude odvíjet od teploty v bytě.

Za další - neuvedla jste litráž onoho kusu skla. Můžu nejspíše počítat s tím, že to je do 10 litrů (tak už to u rad prodavačů bývá) a to znamená jedině to, že už další rybku nepřidávat! Bojovnice je teritoriální a potřebuje mít svoje místo.

Prosím, přečtěte si pozorně celý tento web, poté nejčastější chyby, aby jste nějaké předešla...

betta.wz.cz
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_ chyby_zacatecniku.htm

Doporučuji však zařízení nového akvária o tvaru kvádru, líp se vám budou sázet rostliny, které potřeba jsou a nebudete mít problém s vybavením.