Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem založení akvária 200l - nejlepší vnější filtr a ostatní technika (náročný chovatel)

Dobrý den, zakládám akvárium do 200l, prosím o radu jaký vnější filtr je nejvhodnější, koukala jsem se na Eheim, JBL a Sera, který z nich nejlepší, jaké jsou mezi nimi rozdíly? Co vše potřebuji nakoupit,abych měla,co nejméně starostí s péčí o akvárium a jaké produkty na kontrolu čistoty vody? Dříve jsem již několik akvárií měla,ale byly menší s klasickou základní výbavou a klasickými rybičkami jako paví očka, skaláry, sumečci apod...ted uvažuji nad terčovci. Děkuji

Pokud chceš terčovce tak se rozluč s bezúdržbovým akváriem. Terčovec je neskutečně choulostivá a náročná ryba, vyžaduje vodu z reverzní osmozy, akvárium větší než 200l a vyšší než 50cm. Terčovci nejsou nic pro začátečníky to už je prostě vyšší dívčí. Akvárium se vždy zařizuje podle předem vybraného ostazenstva, ne že to nějak zařídíš a pak budeš metodou pokus omyl koumat co ti v tom přežije.