Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium 35 litrů

Ahoj. Mám akvárko 35 litrů s pískem a umělé dekorace. Všichni mi píšou že to není vhodné pro rybičky. Můj kamarád má ale akvárium asi 5 litrů kde má 2 bojovnice a už i mláďátka. A má tam jenom písek a žádné kytičky. Co mám teda špatně? Maminka mi nedovolí koupit živé kytky, prý mi udělají v akvárku binec a nešlo by vidět na rybky. Jak mám tedy akvárko spravit? Maminka by se moc zlobila kdybych řekla že akvárko nechci. Děkuji moc a pomožte mi.

No moc rybiček si do tak malého akvária nepořídíš, můžeš si pořídit taky jednu bojovnici, pokud máš akvárium vybavené alespoň filtrací a topítkem. Kytičky ti v žádném případě binec neudělají, pokud sem tam vyhodíš nějaký upadlý lístek, spíše prospívají. Pětilitrové akvárium tvého kamaráda není vhodné pro rybičky a už vůbec ne pro dvě bojovnice. Čím větší akvárium je tím je to lepší a hlavně s ním není taková práce.

Pávie očká (= gupky) tam môžu byť, a pre začiatok by som povedal, že aj stačia, nové rybky tam už nedávaj. Uvidíš, ako sa bude dariť tým gupkám. Živé rastlinky sú vhodné. Čiastočne odoberajú z vody odpadové látky po rybkách a tiež prispievajú k čisteniu vody, zároveň sa pri nich rybky cítia bezpečnejšie. Nie každá rastlina sa rýchlo rozmnoží a zaplní akvárium. Skús nap. Anubias nana, je to celkom nenáročná rastlinka, nemusí ani koreniť v piesku, stačí ak je zaťažená kameňom. Rastie pomaly a celkom spoľahlivo, málokedy sa jej vyslovene nedarí.