Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhy ryby, která žere krevetky

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu - zakoupila jsem do 30-ti litrového akvária 5 krevetek (red cherry), chtěla jsem k nim i rybičky a v akvaristice mi doporučili neonky a pak ještě jeden druhy, který si bohužel nepamatuji, jak se jmenuje. Tento druh mi ale postupně doslova vyžral krevetky, dokoupila jsem tedy krevetky další, ovšem z celkem 10 kusů mám nyní jen 3.

Foto ryb viz odkaz: 153644893(2x černooranžová, 1x větší samice)

Prosím o radu, o jaký druh se jedná a co dělat, aby mi krevetky dál nežral (asi separace?)

Moc děkuji

Na fotke vidím neónky a gupky, žiadny z týchto druhov vyslovene neloví zdravé krevety. Skôr tipujem zlé podmienky, pri ktorých kapú krevetky a ryby potom mrciny obžierajú... zrejme čerstvo založené akvárium, nezabehnuté, s príliš vysokým počtom živočíchov. Neónky sú trochu nešťastná voľba do 30 l akvária. Ak chcete chovať v tom akváriu krevetky, potom radšej dajte rybky preč (darujte/predajte/vráťte do obchodu a vymeňte za trebárs rastliny).
Chovajte niekoľko mesiacov krevetky, a ak sa vám ich podarí držať pri živote a chcete silou-mocou aj rybky, dajte k nim potom na skúšku zopár endleriek (rybky podobné gupkám, ale menšie).

zredukovať počet živočíchov (t.j. dať preč rybky) a nasadiť viac rastlín - to by mohlo pomôcť. Teraz je podľa mňa voda príliš zaťažená metabolitmi živočíchov. 30 l akvárium je objemovo príliš malé, aby dlhodobo hostilo húf neóniek, gupiek a krevetiek.
Aká je mimochodom teplota v akváriu ? krevetkám niekedy vadia vysoké teploty... nepredpokladám, že by tam bola teplota okolo 30°C, ale pre istotu...