Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gurama

Dobry den chcem sa spitat ze ci je normalne ze sa medzi sebou biju gurami a nahanaju okusuju si plutvy o mam s tim robit ?

2 je asi najhorší možný počet - jedna ryba bude sústavne terorizovať druhú. 45 l akvárium je pre guramy žalostne malé, aj keby sa jednalo o kolizy... tipujem skôr, že máš "veľké" guramy (najbežnejšia je tzv. modrá gurama, v súčasnosti známa ako Trichopodus trichopterus, štandardne známa ako Trichogaster trichopterus cichavec_modry )

ak si rybky kúpil v akvaristike, radšej ich vráť

koľko rýb máš už v tom akváriu ? ak sa dá, sprav fotku akvária daj ju sem.

neónky žijú radi v húfe, podobne aj Corydorasy. 40 litrové akvárium je pre ne dosť malé... v podstate skupinka napr. 4 Corydorasov a cca 6-8 neóniek by v tom akváriu mohla existovať (ak dáš preč tie guramy), ale nie je to pre ne ideálne

pre malé akvárium sú skôr vhodné rybky ako endlerka, drobné razbory, a pod. pozeraj si napr. stránku cesky