Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice - plivání granulek

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat. O víkendu jsme si s přítelem koupili samečka betty bojovnice a dnes jsme mu dokoupili rostlinky a měnili vodu. Když jsme rybičku vrátili zpět do akvária a nasypali mu granulky, vezme je do pusy ale po chvíli vyplivne a nejdou mu sníst. Máte s tím někdo zkušenosti co se s rybičkou děje? Předem děkuji za odpověď.

Popíšte prosím podmienky chovu (veľkosť akvária, teplotu vody, či filtrujete a ak áno, tak akým filtrom,...). Je možné, že robíte aj viac vecí zle – súdim podľa zmienky o tom, že ste vymieňali vodu a rybu z akvária vybrali. Naštudujte si základy akvaristiky na webe, alebo ešte lepšie spravíte, ak navštívite napr. knižnicu a požičiate si nejakú knihu o akvaristike.
V zásade, čo sa týka vypľúvania granúl: 1) je možné, že bette nechutia, v takom prípade treba skúsiť iné krmivo, 2) možno sú granule tvrdé a veľké, čiže nejdú prehltnúť (priestor tlamy je väčší ako hltan)... mnohé granule je dobré pred skŕmením nechať namočené pár minút v nejakej nádobke, nech naboptnajú a zmäknú, 3) možno prekrmujete, t.j. betta zobne niekoľko granúl a zhltne, no ostatné už odmieta (mnohé ryby to tak robia, že nasýtené ďalej chňapajú po krmive, ale spätne ho vypľúvajú

Dobrý den, nejsem žádný odborník, ale moje betta to dělá taky a potom je zase sežere. Takže ji chvilku pozorujte a když je sežere, tak bych to až tak neřešil. Teď raději používám vločky nebo patentky