Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení akva LED panely

Ahoj všem.

Své akvárium o rozměrech 90x50x60 cm (dxšxh)jsem měl osvětlované 6 trubicemi. Vzhledem k velké teplotě a slušné spotřebě se rozhoduji o přechodu na LED svícení. Na netu je spousta diskuzí a názorů. Od spokojených akvaristů až po ty nespokojené. Ve většině případů osvětlení řeší LED pásky s čipy 5050. Nemá někdo zkušenosti s osvětlením nádrže přímo stropními LED panely do SDK? Neřešme teď otázku dostatečného krytí, nad hladinou mám sklo a počítám s tím, že bych zařadil i jeden pomaluběžící ventilátor na odvětrávání, takže by nějaká kondenzující vlhkost neměla vznikat.

Zatím pokukuji po tomhle.

6 trubic asi 60 cm, 18W. 2 se rozsvěcely ráno, dopoledne svítily 4, okolo poledne na 2-4 hod. všech 6. Pak zase postupně pohasínaly. Ono při té výšce vodního sloupce prosvítit na dno tak, aby tam něco rostlo je docela problém. Akva mám dost prorostlé a ryby rozhodně nevypadaly že by jim plné osvětlení vadilo.