Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plaché závojnatky v novém akváriu

Dobrý den, potřebovala bych poradit čím to je, že jsou naše závojnatky plaché. Založila jsem nové 80l akvárium, odstavené 10 dní bez ryb. V akváriu je vzduchovací kámen i filtr, větší hrad a voda je řádně ošetřená, osvtětlení součástí. Včera jsem přinesla 4 krásné, sředně velké závojnatky čínské, nechala je v pytlíku pul hodiny, postupně dávala vodu z akvária k nim, než jsem je vypustila do celého akvária. vše se zdálo být naprosto v pořádku, ale pak se rybky začaly schovávat do hradu a za filtr, jakmile se někdo přiblížil k akváriu. Večer se najedly až po tom, co jim světlo na noc zhaslo a všichni odešli z místnosti. Ráno podobně. Kdybych chtěla krmit jako obvykle po troškách a cca 10 minut, tak bych se načekala. Kdykoliv se někdo k akváriu přiblíží, rybky se schovají, lepí se jedna na druhou a mačkají se v rohu. Prosím o radu, co dělám špatně, popřípadě co v akváriu změnit.
Mnohokrát děkuji Daniela

Tak hlavně 80l akvárium je pro závojnatky malé. Jedna závojnatka potřebuje 100l vody. Do akvária také patří rostliny které pomáhají v udržení biologické rovnováhy a rybám vytváří přirozené prostředí. Ze začátku je každá ryba plachá, některým trvá i měsíc než si zvyknou na život v akváriu kolem kterého projde x lidí několikrát denně. 10dní je na zaběhnutí akvária ve kterém nebyly rostliny sakra málo, akvárium plné rostlin se nechává zaběhnout měsíc, pokud nejsou přítomny rostliny tak alespoň dva. Dále závojnatky jsou pěkná čuňátka, je to v podstatě kapr a má nedokonalé trávící ústrojí takže její vlastní bobky jsou pro ní jedovaté, vyžadují proto pravidelné odkalovaní dna a výměny vody.