Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co škube paví očka?

Zdravím,
mám velké (630l) společenské akva, které se časem stává živorodkovým rájem. ;-)
Její osazenstvo je aktuálně hejno black molly, 6 červených mečovek, 3 pancéřníčci kropenatí (velcí), jeden pestřenec (mladá samice), 5 parmiček siamských, gibouši (2x 30cm), pár ancíků, 20 neonek, jeden starší terčovec...
Pustil jsem tam nedávno hejno gupek (modré moskvy), samečci jsou menší (v dospělosti mají tak 2,5 cm) a někdo z osádky výše jim škube ocasní ploutve. Nikoho jsem neviděl, ale evidentně jsou okousané. Gibouši by je dali celé, tam to netipuju, samička pestřence je zase pořád zajetá dole v trávě a kamení. Parmičky bych asi taky netipnul vzhledem k tomu, že jdou hlavně po řasách. Molly a mečovky spíše také ne. Zbývá mi terčovec a pancéřníčci.
Nemáte tip nebo zkušenost. ;-)
Díky m.

Ocasní ploutve jim škubou black molly to jsou takové mrchy, další v pořadí je škubou mečovky, další parmičky siamské to jsou obecně nenechavé potvory a jako poslední padá podezření na terčovce který mimochodem je hejnová ryba a pokud je sám tak se akorát trápí.