Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betty bojovnice se sameckem

Zdravim, asi pred 2 tydny jsem si koupil samicku betty do akvarko s cca 15litry vody a chudak tam byla sama tak jsem se byl zeptat ve zverimexu zda jich tam muze byt vic a rekli me, ze ano, ale 2 samicky a jeden samecek, tak ze jo, pred 2dny jsem je tam dal, tak samecek furt honil samicky a od vcerejska jsou samicky zalezle u dna, schovavaji se kam jen muzou a vubec neplavou. Vcera jsem jim dal potravu, coz samecek sezral cele sam, tak jsem jim tam nasypal znovu, trochu rozviril vodu aby samicky vyplavaly a neco snedly, coz se povedlo, ale je todle normalni? Se ho boji? :-/ Nebo si musi zvyknout? Diky

Tři ryby v 15 litrech, notabene ještě k tomu bojovnice, to je fakt brutus. Garantuju ti že si nezvyknou. Buď samec obě samice utýrá k smrti, nebo (i to je poměrně časté), samice společně udolají toho samce. V 15 litrech ti to opravdu nebude fungovat... :-/

V obchode nahovoria hocičo len aby predali. O zvieratách ktoré predávajú buď nič nevedia, alebo pravdivé informácie úmyselne zataja. Tých 15 l je málo resp. skutočne na hrane aj pre jednu bojovnicu. Ako riešite filtráciu a ohrev vody ? Ja by som poradil kúpiť normálne akvárium aspoň tak 50 - 60 litrov a viac, dať tam rastliny, úkryty, a všetky 3 ryby by boli šťastné.

Dal bych pryč ty samice. Když už máte tu 15 litrovou "loužičku", nechal bych tam maximálně jen toho samce, který bývá přece jen o něco atraktivnější než samice. A dát mu tam zrcátko, ať mu rostou a sílí ploutve.
Až samec odejde do věčných lovišť (což vzhledem k neudržitelnosti biologické rovnováhy v takhle malém prostoru nebude nejspíš dlouho trvat), do těch 15 litrů nedoporučuji už žádné ryby, ale třeba jen pár krevetek...

To jste mi moc tedy nepomohli... :D a dve samice tam byt nemohou? Verim, ze samecka mi pani veme zpet, ale ty samicky uz asi neveme, byly kupovany driv, takze bych se ja spise priklanel k tomu nechat tam dve samicky a samce vratit nebo to by se jim uz nelibilo? Bohuzel vetsi akvarko mit nemuzu kvuli mistu, ale na druhou stranu spoustu lidi ma tyto rybicky v cca 2litrech a malem akvarku a maji je dlouho, tak jsem si rikal, ze tech 15litru by mohlo byt az az, takovy kompromis aby to nezabiralo mco mista :)

Dělej jak myslíš. Nikdo ti samozřejmě nic nenařizuje, je to jen doporučení. Ty samice tam samozřejmě nějaký čas přežívat budou, stejně jako přežívá spousta závojnatek ve skleněné kouli. Otázkou je, kde už končí akvaristika, a kde začíná týrání zvířat. 15 litrů rozhodně není až až...:-(

Tak jsem oddelal samecka a nechal jsem tam dve samicky a hned zacly plavat, jist a nejsou zalezle u dna mezi kameny, takze to bylo urcite ku prospechu. Samecek je ted v misce a zitra ho pujdu vratit a nebo vymenit za samicku... a co se tyka toho skla, to opravdu funguje?