Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlamovci a betty?

Zdravím všechny a prosím o radu, mám 54litrové akvárium ve kterém mám přísavku thajskou, dvě betty samice a několik pavích oček. Nedávno jsem se rozhodla, že akvárium nejspíš zruším, protože na péči o něj mi už nezbývá dostatek času. Jediné co mě stále od zrušení odrazuje jsou ty betty. Jsou prostě úžasné, jsou dospělé, mám je cca 1 rok a nemůžu si je vynachválit. Proto jsem se rozhodla, že kvůli nim ještě akvárium ponechám, ale pozměním osazenstvo. Proto bych chtěla poradit, jaké ryby můžu ke dvěma samicím betty a jedné přísavce pořídit. Měla jsem zkušenost se samcem betty, kterého obě uštvali. Moc se mi líbí tlamovci. Nevím přesně jaký je to druh, nemohla jsem ho najít na netu, ale byli černo-modří a měli na sobě jakoby kruhy. Viděla jsem je ve zverimexu za 35,- a velicí byli asi jako ty betty. Teď jsem četla na netu, že betta patří taky do čeledi tlamovců, je to pravda nebo jsem četla nesmysl? Chtěla bych jen tak ze tři, aby tam něco plavalo, protože betty moc aktivní nejsou. Napište mi prosím, jestli by se snesli, nebo je to prostě volovina, mám malé akvárium, požrali by se, atd. Děkuji, jsem na vážkách a hlavně nechci ublížit bettám...

Předmět Autor Datum
Se svými 54 litry na tlamovce raději rychle zapomeňte, pro ně byste potřebovala o několik řádů větší… nový
RITCHI 17.04.2015 23:03
RITCHI
S tou webovou stránkou jsem si to myslela, přišlo mi to divné :) a moc děkuji za radu, byla by to fa… nový
NikčaBetty 18.04.2015 08:12
NikčaBetty
pokud kupuješ ryby na burze od někoho, kdo je odchovává a tudíž to je akvarista, tak ti mají většino… poslední
Aurifer 19.04.2015 13:46
Aurifer

Se svými 54 litry na tlamovce raději rychle zapomeňte, pro ně byste potřebovala o několik řádů větší akvárium. Jestli byli velcí jako betty, (což bývá obvyklá prodejní velikost, pak to byli mláďata. O jejich chovu byste si měla nejdříve něco přečíst.

Teď jsem četla na netu, že betta patří taky do čeledi tlamovců

Betta rozhodně není žádný tlamovec, ale patří mezi tzv. labyrintky, stejně jako třeba čichavci. Netuším, na jaký internet chodíte, ale na tom našem by se taková blbost asi sotva hledala ... ;-)

S tou webovou stránkou jsem si to myslela, přišlo mi to divné :) a moc děkuji za radu, byla by to fakt chyba. Můžete mi doporučit nějaké ryby k těm bettám? Aby byly velikostně stejné, barevně zajímavé (nejlépe barvy jako ti tlamovci), nenáročné a hlavně se snesly. Nakupuji většinou na Aquateře, kde v tu danou chvíli nemám čas zjišťovat co je to za rybu a prodejcům bych moc nevěřila, podle mě chtějí hlavně prodat :) pokud nic nevyberu tak nejspíš dokoupím ještě několik bett a bude...

pokud kupuješ ryby na burze od někoho, kdo je odchovává a tudíž to je akvarista, tak ti mají většinou k těm rybám i nějaký vztah. Takže se nesnaží jen prodat, ale vesměs i poradí. Jinak k bettám jdou jakékoliv mírumilovné ryby s podobnými nároky. Třeba menší tetry (pokud tam máš vzduchování a filtraci). I některé druhy parmiček, ale tam je potřeba dávat pozor na druh, protože některé parmičky rády okusují polutve (což by ale udělali spíš samco betty). JInak modře pruhovaná jsou třeba dánia, někteří gavůnci atd. A samozřejmě neonky. Co se týče toho dokupování bett, tak 54l akvárium je tak na ty 2 samice. Ony totiž ani samice bett nejsou vzájemně extra snášenlivé a musí mít možnost se sobě vzájemně vyhnout.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru