Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kalná voda, mrtva ryba

Dobrý večer, prosím o radu. Máme doma akvárium (teda skôr priateľ nie ja, keďže ja sa do akvárií vôbec nerozumiem). Máme 80l akvárium, vonkajší filter (jedna hadica nasáva vodu a druhá ju vracia), rastlinky nemáme. Keď nám uhynul prvý rak, rozhodli sme sa vyčistiť akvarko (áno, trošku sme to zanedbali). Vyčistili sme aj štrk, vydrhla som akvarko, napustili sme čistú vodu. K dvom rybkám (druh naozaj neviem), jednému skalárovi a dvom rakom som dokúpila ďalšie malé rybky. Po 5 dňoch začali ryby plávať pri hladine, akoby 'ĺapali ''po dychu. Na 7 deň začalo byť akvarko zakalené (voda bielo-zelená), uhynul jeden rak a jedna ryba (nie nová, ale jedna z pôvodných). Voda začína zľahka zapáchať. Začínam mať podozrenie, že filter nefunguje. Alebo je 14 rýb v 80 l akvarku bez prívodu kyslíka veľa? Ja naozaj neviem, som zúfalá. Mrzí ma, že rybky zomierajú. Vopred ďakujem za každú radu a dúfam, že sa skúsení chovatelia nebudú chytať za hlavu pri tomto príspevku :)

Všechno špatně :.( Doporučuji prostudovat něco o založení nového akvária, a o chybách začínajících chovatelů. Na netu je toho spousta, stačí jen číst, číst a číst, a získat tak trochu alespoň teoretických znalostí do začátku. Akvaristika není jen o tom vypustit ryby do nezaběhnuté nádrže, a kochat se krásným akváriem. Akvárium potřebuje určitý čas, aby se v něm vytvořila díky nitrifikačním bakteriím biologická rovnováha, a až poté se vypouští ryby - kompletním vyčištěním akvária (předpokládám že i filtru) jste celý proces zabíhávání zničila, tím pádem začínáte znovu od začátku... Jestli to budete dělat tímto způsobem, hezkého akvária se nedočkáte nikdy, problémy budou stále dokola.
www.google.cz - založení nového akvária