Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rájovec dlouhoploutvý

Ahoj všem.. Budu teď znít jako blbka, ale moje ryby jsou moje děti. Mám asi dva měsíce Rájovce dlouhoploutvého. Jsem takový záchranář, že jsem ho vzala z akva, kde byl se svými druhy, ale věčně schovaný za filtrem, protože nemá jedno oko. Takže samozřejmě ataky.. No, u mě byl dlouho vyjukaný, byl kamarád se všemi, i s beťákem. Jenže už zesílil a začal si dovolovat. Překvapivě.. hlavně na beťáka. Touto cestou bych ho ráda darovala osobě, která těmto rybám rozumí a má možnost ho dát někam, kde bude mít větší prostor než u mě, kde nebude útočit a sám nebude kořistí.. Je vůbec taková možnost, aby se o něj někdo staral s láskou jako já? Já vím, že je celá tato akce infantilní, ale mám k rybám prostě city, jako ke všem mým zvířatům. Chci, aby šel do většího akva, které si zaslouží, když už je ze všeho venku.. Měl by někdo zájem? Osobní převzetí.

Beta a rajovec sú ryby blízko príbuzné, majú podobné vzorce správania, zhodnú ekologickú niku a pod., takže je celkom pochopiteľná aj ich vzájomná agresivita. Nenájdete doma miesto pre ďalšie akvárium ? Pre samotného rajovca "kriplíka" ani nemusí byť veľké. Bude v pohode fungovať aj na "samotke" s objemom cca 25-30 litrov.