Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cierny skalar

Ahojte. Potrebujem poradit. V akvarku mam skalarov a ine ryby a vsetky su zdravotne dlhodobo ok. Az na cierneho skalara. Uz treti v poradi mi za kratku dobu skapal. Je cierny skalar niecim specificky ako ostatne? Vzdy rovnake priznaky: nechutenstvo, zdrziava sa sam bokom, priesvitne vykaly.
V akvarku mam este prisavnikov, labeo, neonky a kolizy. Teplota vody 26-27 stupnov, externy filter, zive i umele rastliny.

Hlavne to neberte tak tragicky, skalare takto obcas zacnu masovo skapinat bez nejakeho jasneho dovodu. Nepridali ste do akvarka pred tym nieco nove (ryby, rastliny, nejaky koren), alebo nebolo to po vymene vody? Ono sa o skalaroch pise ze su lahke, ale zmeny v chemizme vody casto nezvladaju.