Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pěna na hladině

Dobrý den, potřebovala bych poradit.
Sameček betty bojovnice ubližoval ostatním, tak jsme ho přesunuli do asi 20l akva. Má tam filtr, vyhřívání na 25°C a světlo taky (asi 11-12h). Všechny ostatní ryby se zdají být v pořádku, takže je jisté, že je napadal on. Jenže na hladině akvárka s bettou se vytvořila pěna. Dočetla jsem se, že to je nejspíš jen pěnové hnízdo, ale je normální, že by ho sameček dělal, i když nemá samičku? Případně co s tím?
Díky předem za rady;-)

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/products/full-spectrum-cbd-gummies>cbd full spectrum gummies</a> . I've struggled with insomnia on years, and after demanding CBD for the prime once upon a time, I for ever practised a complete night of calm sleep. It was like a force had been lifted mad my shoulders. The calming effects were calm still intellectual, allowing me to drift afar obviously without sensibilities groggy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime desire, which was an unexpected but allowed bonus. The partiality was a minute shameless, but nothing intolerable. Blanket, CBD has been a game-changer quest of my slumber and solicitude issues, and I'm thankful to keep discovered its benefits.