Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bombiny a rybky

Ahoj akvaristi.
Vložil jsem do terasekce jeden dotaz, ale polovinou souvisí s akvaristikou. Proto ho sem kopíruji a prosím o vaše postřehy z toho akvaristického pohledu.

díky

Zdravím,

dlouho jsem tu nebyl :) Krátce k situaci u mě - hodně mi toho dorostlo, takže jsem nějaké hady pustil a zbylo mi asi 12 párů povětšinou adult povětšinou zmijovitých. Chci tím říct, že už jsem vyrostl z té fáze, kdy jsem musel mít všechno a pak to ani nebylo kam dát :D Za všechny ty roky jsem si vyzkoušel dost z toho, co mě zajímalo, ale jeden nerealizovaný nápad mám pořád v hlavě. Už jsem to tu jednou řešil.

Chtěl bych udělat paludárko, prostě akvaterárium. Víc akva :) Vyzkoušel jsem si Dendrobátky a to nebylo ono. Bombiny orientalis to už je jiná káva :) Jsou super, mám je v tera 50x40x40 se sloupcem vody cca 10cm. Pro rybky je to ale samozřejmě málo. Dalo mi to aspoň představu, co funguje a co ne.

Mám to myslím v hlavě docela vymyšlené.

1) Nemá to už někdo doma? :) Na webu jsem nic moc nenašel.
2) Rybky bych rád samozřejmě nějaké nenáročné a ze stejné oblasti. Nicméně nevím ještě jejich velikost, aby si nebyly navzájem predátory nebo ožírači nožiček a ploutviček :) Má někdo tip?
3) Bombiny krmím švábíkama (malé tartary) a občas nějaká spadne do vody a žabky je i tak vezmou. Ideální by bylo, kdyby je braly i rybky, ať se mi zbytečně nezánáší filtr, kdyby se šváb utopil a začal se rozkládat někdo, kde ho neuvidím. Je reálné tohle očekávat?
4) Vyzobou mi ryby vajíčka žabek? Předpokládám, že ano.
5) něco, co bych měl vědět, ale nenapadlo mě?

Dík

Předmět Autor Datum
Nenašly se žádné odpovědi.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru