Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko "škytá"

Zdravím, dneska jsem si všimla u jedné samičky pavího očka zvláštního jevu. Ryba vypadá, jako by škytala. Normálně plave a pak najednou 2 -3x škytne a zase plave dál. Škytání jsem zpozorovala od rána asi 3x. Ryba vypadá jako před porodem - velký břicho, straní se ostatních, plíseň, odstáté šupiny nebo jiné změny na vzhledu nemá. Ostatní ryby nejeví žádné známky nemoci. PH v akva normě (měřila jsem ráno), v těchto horkách měním 1/4 vody 2x v týdnu. Teplota je 28 stupňů, ale to je dáno horkým počasím. Nevíte, co by to mohlo být za nemoc? Jestli to tedy nemoc vůbec je. Předem děkuji za odpověď.

Tak jsem ráno našla tuto "škytající" rybu na dně akva břichem nahoru. O to víc by mě zajímalo, co by to mohlo být za nemoc. Zbytek pavích oček se jeví normálně, otázkou ale je, zda jsou v pořádku.