Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak dlouho nechat zaplou filtraci se vzduchováním?

Ahoj :) donedávna jsem měl malé kulaté akvárko a v něm 2 skaláry, dnes jsem is donesl 15L akvárium a koupil si vzducování s filtrací v jednom (typ AT-F300, 2,5W, do 30L) a zajímá mě, jak dlouho ho mám nechat zaplé? Zdá se mi že v akvárku je celkem dost proud tak jestli to nějak nevadí. Mám to nechat zaplou jen určitý počet hodin, nebo to nechat jet bez zastavení? :) Díky :)

Proboha! ]:( Když si pořizujete nějaké zvíře, tak by bylo velice vhodné si o jeho chovu něco přečíst. To co nazýváte kulatým akvárkem s akvárkem nemá nic společnýho to za 1. a za 2. dát dvě skaláry do 15 litrů je sakra málo! Skaláry potřebují minimálně akvárium o velikosti 150 litrů s vodním sloupcem minimálně 40 cm což to vaše asi určitě nemá. Za 3. filtrace se nikdy nevypíná, tím zabijete všechny prospěšné bakterie, které jsou převážně ve filtraci a ve štěrku.
Zde je odkaz: skalara_amazonska kde se o skalárách dozvíte více a doufám, že je přestanete týrat a něco s tím brzy uděláte nebo skaláry uhynou. Mimochodem bylo by vhodné pořídit i topítko s tím novým akvárkem.