Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hnědá řasa v akváriu

Dobrý den potřebuji poradit s hnědou řasou mám akvárium 140 litrů 100dxš35xv40 filtr vnější atman 3336 náplně porcelánové válečky molitan hrubý zelený molitan jemný černý filtrační vata,osvětlení 14 hodin deně zářivka OSRAM 39w 850 2800lumenů hnojim každý den CO2 vital-PMDD plus odkaluji každou sobotu 1/3 výměna vody už si nevím rady.

Zdravím, myslím si, že v akváriu máte řasu jménem ruducha. Mě se nedávno objevila na dřevěných kořenech, naštěstí rostliny jsou v pohodě, byla přesně na místech kam mi filtrace vypouštěla čistou vodu, takže jsem vývod otočila. Zmírnila jsem krmení ryb a přestala jsem úplně hnojit. Poté jsem si koupila Tetra Algumin, abych se jí zbavila co nejrychleji a už se neobjevuje, mechanicky jsem ji odstranila ze všeho, z čeho to šlo a doufám, že už se neobjeví.Zde máte odkaz kde je ruducha hezky popsaná. clanek_ruducha.htm
Ještě bych omezila světlo, 14 hodin se mi zdá moc. Tak hodně štěstí :-)

tak jsem zkrátil osvětlení na 10h šáhl jsem do akvária namátkou šáhl jsem na listy na tu řasu a ta řasa se rozpadla vyčistil jsem listy prsty a řasa plaval a v akváriu tak jsem jí pozbíral sítkou něco se stalo ale nevím co,