Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium 300l stojan a osvětlení

Dobrý den,chci si pořídit akvárium 300l tady tohleh-ttp://akvaria.heureka.cz/diversa-akvarium-k lasicke-120x50x50-cm-300-l/-alenevím co pod něj dát za podstavec a osvětlení mohli byste mi sem prosím někdo hodit nějaké odkazy? :D děkuji moc a filtr a topítko jsem vybral-http://www.zoofast.cz/aquaelunifilter750-vnit%C5%9 9n%C3%ADfiltrproakv%C3%A1riaoobjemu200-300l-p-7924 .html?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_sour ce=heureka-http://www.svetakvaristiky.cz/SICCE-Scu ba-topitko-200-W-300-400-l-d3623.htm-děkuji všem předem za odpovědi :)

Ne, ne a ne. Diversa jsou polské šmejdy. Filtr je sotva pro 60l akvárko natož pro 300l, a značka SICCE taky nepatří mezi nejlepší. Na takovéhle akvárium kup vnější filtr, mezi špičku se řadí eheim, jak s filtry tak topítky ale připlatíš si. Pokud nechceš příliš utrácet za techniku tak filtr značky aqua-nova,, je to taková levnější verze eheim. Při výběru filtru počítej s tím že objem akvária by měl filtr 3-6x za hodinu celkově otočit. Takže pro 300l akvárium je potřeba filtr o výkonu 900-1800l/h.
Podstavec pod akva ideálně ze železných jeklů a třeba obložit dřevem, nebo skříňky od výrobce Juwel jsou celkem cenově přijatelné a kvalitní. Nebo pokud máš poblíž Hornbach doporučuji si tam udělat výlet. Seženeš tam kompletní akvárium Juwel nebo Eheim a i techniku za "směšné ceny", ceny které jsou dokonce ještě nižší než v eshopech. Takže i pokud to do hornbachu nemáš nejblíž, pořád se to vyplatí.

Zjisti si kde ty ryby žijí, rostliny v přírodě mají. Nejsou tam jen na okrasu ale plní funkci biologické filtrace. Pokud nebudeš mít rostliny je potřeba filtr o objemu filtračních hmot 7% z celého akvárka. Jinak nebude fungovat a otrávíš si ryby. Když nebudou kytky stačila by ti jedna zářivka nad celé akva abys na ryby viděl. Diversa jsou obecně šmejdy. Jedna z hodně levných a nekvalitních značek, kvantita převažuje nad kvalitou. Stejně jako u každé sériové výroby v polsku (ale i ve světě).

To akvárko by šlo, na fotkách vypadá dobře, otázka je jak je to v reálu. A plovoucí rostliny potřebují docela dost světla jinak nerostou takže moc dlouho nevydrží. A proč umělý kytky, kup anubiasy, hnědovky a tak. Prostě rostliny s tuhejma listama. Říkám zjisti si kde ty ryby v přírodě žijou, kytky tam maj taky.

To topítko tetra je perfektní. Filtr kup vnější a ne Diversa. To jsou prostě šmejdy. Je hezký že je to levný, ale ta kvalita je katastrofální. Taky nezapomeň že stačí trošku a takovejhle filtr ti vypustí celé akvárium. Kup ověřenou značku se zárukou a jistotou reklamace Eheim, JBL, Sera a tak podobně.

Dop*dele, píšu ti nekupuj levný šmejdy a cizí značky a ty najdeš filtr značky o který jsem v životě neslyšel. Udělej si výlet do hornbachu tam kup eheim classic 350 za 1500 nebo 1600 už nevim přesně. A žádný světlo pod linku nad akvárko nepatří. V hornbachu taky pořídíš. I pokud ho máš z ruky tak při úspoře 50% ceny filtru se ti projetý palivo vyplatí.