Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ryby do akvária 300l

Ahoj,chtěl bych nějaké ryby do akvária 300l chtěl bych nějaké které jsou masožravé ale nemusí a aby se hodili k bichirkovi uhořovitému,motýkovci africkému,hrotnočelci nevím jakej je to duh ale přemýšlel jsem o 1 vrubozubci ale ti prej mužou rozbít akva tak nevím děkuji předem za odpovědi

nepočul som, že by vrubozobec (Astronotus sp.) dokázal rozbiť 300 l akvárko (predpokladám sklo min. 10 mm hrubé), ale mohutný jedinec určite vie spraviť paseku, aj na rybách. Možností je veľa, nejaký kŕdeľ väčších tetier (napr. t. kosoštvorcová - Hemigrammus caudovittatus), z cichlíd napr. Heros spp., Mesonauta festiva a pod.

To nevieš pri žiadnej dravej veľkej cichlide... musíš skúsiť. Preto je vhodné nasadzovať mladé, ešte neveľmi veľké ryby a nechať ich dorásť. Kančík citronový je krásna ryba, podobne napr. Herichthys carpintis, Aequidens rivulatus, rod Parachromis (managuensis, motaguensis, dovii - táto je už dosť "hardcore" cichlida, 300 l jej bude málo)

zo šťukovcom podobných rýb sa občas dá zohnať napr. Ctenolucius hujeta http://www.seriouslyfish.com/species/ctenolucius-h ujeta/. Podobný tvar tela majú tiež cichlidy rodu Crenicichla.

Skoro všetky väčšie cichlidy sa radi nakŕmia gupkami (tlamovce, tilapie, akary, kančíky, skaláre,... ). To máš nejaký masívny prebytok gupiek ? Alebo ťa len baví pozerať, ako sú jedni ryby požierané inými ?

btw. čo myslíš pod pojmom čichavec ? je ich spústa druhov, ale väčšina nie je dravá

Záleži aký veľký by bol skalár a aká veľká gupka. Skalár bežnej veľkosti (cca 10 cm) dospelú samicu nedá, ale drobnejšie samčeky a mladé gupky zhltne.
Čichavcov by som ešte dokúpil viac (rovnakého druhu), nech ich je aspoň 6 - 7; oni sa medzi sebou niekedy šikanujú a čím menej ich je, tým horšie pre tých podriadených.

dneska jsem byl zase ve zverimexu tam jsem koupil bichirka a štikovce pruhovaného a dal jsem ho do akva ve kterým jsou i 2 neonky a nějaký menší ryby bichirek nevypadá že by byl dospělej ale stejné nevím tak se tě radši ptám jestli si myslíš že jim nic neudělá ? a pak je tu další problém 2 čichavci jsou v pohodě a ten 3 prohání oba 2 čichavce i ostatní ryby myslíš že je to normální nebo co mám dělat? a bude ten bichir v pohodě a nebudu mi ty rybky žrát? koupil jsem ho za 200 Kč v hornbachu a ten štikovec je ještě mládě

prečítal si si, čo som písal vyššie ? že som ti radil dokúpiť viac tých čichavcov ? tou "šikanou" som myslel práve toto, keď silnejší preháňa slabších. Áno, je to u nich celkom normálne, a keď toho "tyrana" oddelíš, pravdepodobne z tých dvoch sa zase vyprofiluje despota, čo bude preháňať najslabšieho. Takže ešte raz tá istá rada - dokúp ich ešte niekoľko, nech ich je aspoň 6-7, kľudne aj 10. Vo väčšom húfe sa agresivita najsilnejšieho rozštiepi na viac podriadených, takže budú celkovo menej trpieť.

k bichirovi: čo za druh si to kúpil ? či bude žrať iné ryby, to ukáže čas... o každú takú, čo sa mu vmestí do tlamy, by som sa obával...

I recently hired a contractor <a href=https://findapro.deltafaucet.com/contractors/titans-plumbing-37864-dunn-nc>https://findapro.deltafaucet.com/contractors/titans-plumbing-37864-dunn-nc </a> exchange for some shelter renovations, and I obligated to say that I am outrageously pleased with their work. They were excellent, timely, and went superior to before and beyond to ensure that everything was done to my satisfaction. They were also altogether communicative all the way through the unalloyed treat, keeping me conversant with of any issues that arose and addressing them promptly. All-embracing, I highly mention favourably this contractor to anyone in lack of eminence innards and unusual customer service. Thank you!

Hiring <a href=https://contractorfinder.iko.com/contractors-otter-creek-me>Roofing Contractors Otter Creek ME</a> was a game-changer quest of my habitation renovation project. From the initial consultation to the concluding walkthrough, their professionalism and expertise were evident. The rig was communicative, ensuring I was in the know at every stage. Their prominence to detail was unblemished, transforming my chimera into reality with precision. In the face a only one unexpected challenges, they adapted swiftly, keeping the contract on track. The mark of work exceeded my expectations, making the investment worthwhile.

Maddening <a href=https://greenrevolution.com/products/edibles/>Cannabis Edibles</a> in the interest the first ease was an eye-opening experience. The off and euphoria were unexpected but welcomed. It enhanced my sensory perception and sparked a newfound appreciation as a remedy for music and art. In any case, the intense emptiness caught me off guard. Comprehensive, it was a significant introduction to a new everyone of sensations.

Trying https://greenrevolution.com/products/tinctures/ in the interest the first time was an eye-opening experience. The off and euphoria were unexpected but welcomed. It enhanced my sensory awareness and sparked a newfound aggrandizement as a remedy for music and art. However, the consuming itch caught me inaccurate guard. Overall, it was a catchy introduction to a unheard of world of sensations.

Frustrating <a href=https://greenrevolution.com/products/tinctures/>Cannabis Tinctures</a> for the earliest linger was an eye-opening experience. The fun and euphoria were unexpected but welcomed. It enhanced my sensory comprehension and sparked a newfound appreciation as a remedy for music and art. In any case, the profound hunger caught me inaccurate guard. Comprehensive, it was a catchy introduction to a new everyone of sensations.