Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vratit do akvaria slimakov

Mal som pomerne dlho problemy so slimakmi, strasne sa mnozili napriek mechanickemu odchytu najvacsich jedincov, zrali mi listy rastlinach a tak som si nakoniec kupil 3 slimakov kanibalov (nazov neviem, maju pruhovanu sikmu ulitu).
Bohuzial traja na 60l akvarium asi bolo moc, pretoze obyvajni slimaci do 2 mesiacov svoj boj prehrali a momentalne som uz par mesiacov bez nich.
Otazka znie, co teraz s tymi kanibalmi, je mozne nasadit do akvaria nejaku varku slimakov a udrzat nejaku rovnovahu nech su tam aj obycajni aj ti slimakojedi?

Ten šnek byl asi surmovka vražedná to je žrout šneků no možná nějaký velký např měchýřovku východní i když nevím nemám s tím skušenost ale prej že surmovka vražedná dokáže sežrat i o hodně větší šneky dal bych ty surmovky asi do nějaké zavařovací sklínky nebo do jinýho menšího akva a dla tam nějaké jiné šneky neno je tam nechat narůst s rostlinama

Podla obrazkov je to ta surnovka. Mne ide o to, aby ti traja prezili a zaroven prezili aj obycajni slimaci. Cize by to asi chcelo spravit "nasadbu" vacsieho mnozstva naraz alebo nejaky rychlejsie sa mnoziaci druh.
Surnovky mam momentalne v mensom akvarku uz par mesiacov (ani neviem z coho teraz ziju chudaci), ale vo velkom akvarku sa mu uz slimaci nemnozia, pretoze ich asi vsetkych do najmensieho vykynozili.